Značky

Na festivale Grape si v Kofokaplnke lásky povie ÁNO 6 zaľúbených párov

15.08. 2023

Šesť zamilovaných párov bude na tohtoročný festival Grape spomínať celý život. V Láskyplný piatoček, aj nasledujúcu sobotu, im totiž Kofola zorganizuje svadbu priamo v areáli festivalu. Prvé páry si už svoje ÁNO povedali v júli na festivale Colours of Ostrava, teraz v auguste sa Kofokaplnka lásky presunula práve na festival do Trenčína. Zamilované dvojice oddá zástupca mesta Trenčín, ale lásku si tu môžu spečatiť aj ďalšie páry. Sviatočná atmosféra Kofokaplnky a hudba festivalu budú tou správnou kulisou aj pre tých, čo si chcú obnoviť manželský sľub, alebo požiadať svoju polovičku o ruku.

Na festivale Grape si v Kofokaplnke lásky povie ÁNO 6 zaľúbených párov

Piatok 11. júla a sobota 12. júla sa stanú výnimočnými pre 6 dvojíc, ktoré sa rozhodli spečatiť svoju lásku oficiálnym manželským sľubom nielen v prítomnosti svojich najbližších, ale za prítomnosti tisícov účastníkov festivalu Grape a pri hudobnej kulise hviezd festivalu. Párov, ktoré sa pod vlajkou Kofoly chceli na festivale oddať, však bolo oveľa viac. Na špeciálnej stránke www.laskyplnypiatocek.sk sa ich prihlásilo neuveriteľných takmer 150. „Láska je tu pre všetkých a v projekte Láskyplný piatoček sa snažíme ľudí inšpirovať, aby si urobili čas na seba a na svoju lásku. A svadba na festivale je vlastne ten najodvážnejší spôsob, ako to urobiť. Pretože keď ju miluješ, nie je čo riešiť,“ vysvetľuje Eva Stejskalová, manažérka značky Kofola, prečo zaľúbencom ponúkli priestor na spečatenie lásky priamo na festivale.

Festivalové svadby pre každého

Okrem 6 oficiálnych svadieb však bude Kofokaplnka počas festivalu otvorená aj pre páry, ktoré by si chceli vyskúšať svadbu “nanečisto”. Stačí do nej prísť v piatok alebo sobotu po tretej hodine, nasadiť si závoj, zobrať do ruky kvet a slávnostne vysloviť svoje áno. Vzhľadom k požiadavkám zákona bude tento manželský sľub neoficiálny, ale prečo by si zamilovaný pár nemohol svoju chvíľu poriadne užiť a roztočiť to vo víre festivalu. Festivalová svadba prestáva platiť s poslednou piesňou na Grape. Alebo že by nie? 

„Záujem o svadby na festivale nás zaskočil, prihlášok prišlo naozaj veľa. Príbehy jednotlivých párov nás chytili za srdce, a tak sme sa rozhodli okrem svadby pre jeden víťazný pár zorganizovať aj ďalších päť svadieb. Samozrejme sme pozvali aj svadobčanov. Každý pár od nás dostal 14 vstupeniek – pre dvoch snúbencov, ich svedkov, rodinu a najbližších priateľov a okrem zabezpečenia oficiálneho svadobného obradu sa postaráme aj o nezabudnuteľnú hostinu pre všetkých svadobčanov,“ dodáva za Kofolu Eva Stejskalová. Ako svadobný dar dostanú od organizátorov festivalu aj vstupenky na budúci ročník Grape, aby tu mohli osláviť svoje prvé výročie.

Netradičné svadby sú súčasťou projektu Láskyplný piatoček, ktorým Kofola upozorňuje na to, že o lásku je potrebné sa starať. Podľa štatistík totiž väčšina Čechov a Slovákov trávi so svojím partnerom či partnerkou len 2,5 hodiny denne, z toho navyše väčšinu času pri rutinných činnostiach. Viac o aktivitách Kofoly a tipoch na trávenie romantických chvíľ nájdete na www.laskyplnypiatocek.sk.