Značky

5 tipov, ako sa pripraviť na mesiac bez alkoholu. S Kofolou nebude Suchý február až taký suchý

27.01. 2021

Suchý február, osvetová kampaň, ktorá pomáha zmeniť stereotypy v nadmernej konzumácii alkoholu, po deviatich ročníkoch u našich českých susedov prichádza aj na Slovensko a získava dôležitého spojenca. Partnerom sa tento rok v oboch krajinách stala značka Kofola, ktorá prvým stovkám šťastlivcov, ktorí sa zaviažu k mesiacu bez alkoholu na maili [email protected], zaistí zábavu.

5 tipov, ako sa pripraviť na mesiac bez alkoholu. S Kofolou nebude Suchý február až taký suchý

Cieľom iniciatívy Suchý február je upozorniť na to, že v našom regióne je podľa odborných garantov kampane stále enormné množstvo ľudí, ktorí nemajú svoje pitie pod kontrolou. Na Slovensku je od alkoholu závislých 400 000 ľudí, v Česku je to dokonca viac ako 1 milión.

Kofola sa rozhodla do aktivity zapojiť práve preto, že vo svojej filozofii zdôrazňuje plnohodnotné trávenie voľného času a radosť z toho plynúcu. "Je škoda, že sa pitie alkoholu stalo takým závažným spoločenským problémom, na ktorý je potrebné aktívne upozorňovať, a že si ľudia musia dávať záväzok vydržať mesiac na suchu, aby svoj vzťah k alkoholu preverili,” uvádza Jannis Samaras, majiteľ firmy Kofola. “Z môjho pohľadu je v živote dôležitá rovnováha a som rád, že podporou kampane Suchý február môžeme prispieť k tomu, aby ľudia zas našli rovnováhu aj v prístupe k alkoholu a nevnímali ho ako konzumnú záležitosť, ale skôr ako príležitostný, či sviatočný zážitok.” 

Podporíme osvetový projekt nielen vo svojich marketingových a online kanáloch, ale aj komunikáciou priamo na trhu – a to ako v Česku, tak aj na Slovensku. Pripravené sú POS materiály pre moderný aj tradičný trh, outdoorová a online kampaň, ktorej cieľom je dať ľuďom návod na zmysluplné trávenie voľného času a podporiť nových účastníkov zapojiť sa. Pre tých, ktorí potvrdia svoj záväzok vo februári  nepiť alkohol na e-mail [email protected], získajú originálnu kartovú hru. 

Ako sa pripraviť na Suchý február? Máme pre vás 5 tipov

 1. Nájdite si parťáka
  Mať kamaráta, ktorý vždy ochotne pribehne na pomoc, sa hodí kedykoľvek. Počas Suchého februára špeciálne. Ak sa rozhodnete vydržať mesiac bez alkoholu, je ideálne mať parťáka, ktorý do toho pôjde s vami. Môžete sa vzájomne podporovať, tráviť spoločne čas a volať si v krízových chvíľach. Dohodnite sa, že keď na vás príde chuť na pivo alebo iný alkohol, zavoláte si, pobavíte sa o iných veciach a uvidíte, že za chvíľu túžba po poháriku pominie.
 2. Zabávať sa dá aj bez alkoholu
  Keď vynecháte alkohol, neznamená to predsa, že sa nemôžete baviť. Vídať sa s kamarátmi, keď to situácia umožní, dať si dobré jedlo alebo si užiť pokojný večer s partnerom sa dá aj bez popíjania. Nebuďte dopredu otrávení, že si bez pitia nič neužijete. S čistou hlavou budete rovnako dobrý spoločník ako predtým. A historky vašich kamarátov nebudú o nič menej zábavné. Navyše si ich budete pamätať aj na druhý deň.
 3. Počítajte s pokušením
  Dopredu počítajte s tým, že nastanú chvíle, kedy vás bude lákať dať si pohárik. Môže to byť nečakaná oslava s kolegami, hoc aj v online priestore,  alebo objav zabudnutej fľaše v komore. Keď budete na tieto situácie pripravený, ľahšie odoláte. Povedzte známym aj rodine, že teraz mesiac nepijete a pripijete si s nimi radšej nealkom. Odneste z domu nazbierané fľaše alkoholu a nové nekupujte. Ak ste zvykli dať si pivo alebo víno po príchode domov, vymeňte ich radšej za Kofolu, ktorá vás osvieži rovnako, ale na rozdiel od alkoholu po nej nebudete v útlme.
 4. Tešte sa na zážitky
  Bez prehýrených večerov a rán s opicou na krku vám zostane veľa času na veci, ku ktorým sa inokedy nedostanete.  Naplánujte si výlety a návštevy, ktoré ste už dávno chceli podniknúť. Bez alkoholu budete aj menej unavený, preto energiu využite napríklad na šport alebo učenie nových vecí.
 5. Doprajte si odmenu
  Vopred si povedzte, ako sa odmeníte, ak mesiac bez alkoholu zvládnete. Samozrejme by to nemal byť náklad až do nemoty, ale skôr darček, ktorým sami seba potešíte. Môže to byť napríklad športové vybavenie, hudobný nosič  alebo šperk. Jednoducho niečo, čo si tak často nedoprajete a urobí vám to radosť. Môžete si to kúpiť za peniaze, ktoré ste ten mesiac neminuli za alkohol.

Viac informácií a tipov, ako zvládnuť Suchý február nájdete na suchyfebruar.sk.