EKOfola

V Rajeckej doline sme čistili brehy rieky Rajčianky a zasadili medonosné stromy pri našich vrtoch

10.05. 2021

To, v akom prostredí žijeme, sa odráža na kvalite toho, ako žijeme. A pretože na prírode Rajeckej doliny nám veľmi záleží, pripojili sme sa k miestnym a v spolupráci s Poľnohospodárskym družstvom Ackerland Rajec sme vyčistili oba brehy rieky Rajčianky a jej prítoky. Naplnili sme viac než dve desiatky 120 litrových vriec a vyčistili koryto a brehy od mostu Trstená až po Fačkov.

V Rajeckej doline sme čistili brehy rieky Rajčianky a zasadili medonosné stromy pri našich vrtoch

Okrem toho sme zasadili lipovú aleju neďaleko našich vrtov. 36 medonosných líp tak stráži zdroj pramenitej vody Rajec a vytvára ideálne prostredie pre včely, ktoré neďaleko vrtov už niekoľko rokov chováme.  „Počasie nám prialo, atmosféra bola úžasná a pocit z dobre vykonanej práce nezameniteľný,“ zverila sa nám Katka Künstler, hlavná organizátorka, ktorá už má tento rok na konte niekoľkú výsadbu. Pre LEROS, ktorý taktiež spadá do Skupiny Kofola, vysadila v Rajeckej doline 1000 sadeníc bazy čiernej a 3200 sadeníc šípky." 

Rovnako tak ako ďalšie naše bylinky zo 14hektarového poľa v Rajeckej doline, budú aj šípka a baza ďalšími plodinami, ktoré sa využívajú pre výrobu ochutenej vody Rajec alebo v bylinkových čajoch LEROS.