Značky

Trendová novinka od Semtexu: funkčná voda Semtex Street Water pre všetkých, čo milujú pohyb

26.07. 2022

Značka Semtex predstavuje úplne nový rad produktov, ktorými poteší nielen vyznávačov športu a pohybu. Funkčné vody Semtex Street Water obsahujú vitamíny, minerály a aminokyseliny, vďaka čomu podporujú výkon a sústredenie, uľahčujú regeneráciu svalov a posilňujú imunitu. Dostupné sú už teraz vo vybraných obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach, a to hneď v troch variantoch – Focus grapefruit, Immunity mandarínka a Recover mango.

Trendová novinka od Semtexu:  funkčná voda Semtex Street Water pre všetkých,  čo milujú pohyb

Funkčné vody patria medzi rýchlo rastúce kategórie nealkoholických nápojov hlavne v zahraničí. Podľa údajov spoločnosti Kofola za posledné tri roky však vzrástol dopyt po funkčných vodách o 40 % aj na Slovensku a v roku 2021 sa ich predalo viac ako 2 mil. litrov. V Česku narástol predaj tejto kategórie dokonca takmer 4-násobne  a v roku 2021 sa ich predalo takmer 3,3 mil. litrov. Najžiadanejšie v  kategórii funkčných vôd sú v oboch krajinách vitamínové vody, ktoré tvoria približne  2/3 celkovej spotreby. Na Slovensku ich nasledujú izotonické nápoje a športové nápoje a v Česku je toto poradie opačné.

Teraz do tohto segmentu na Slovensku aj v Česku vstupuje výrazný hráč – nová značka Semtex Street Water patriaca do portfólia spoločnosti Kofola. „Semtex Street Water je funkčná neperlivá voda, ktorá obsahuje látky podporujúce vybrané funkcie ľudského tela. Náš tím jednotlivé varianty cielene vyvinul tak, aby vyhovovali požiadavkám generácie Y a Z, či už sú to športoví nadšenci, alebo ľudia, ktorí sa potrebujú maximálne sústrediť a odbúrať únavu,“ predstavuje vznik nového nápoja manažér značky Semtex Aleš Hladil. O tom, že Semtex tím trafil do čierneho a spotrebiteľom takýto typ nápoja v ponuke chýbal, svedčia aj prvé predaje, ktoré prevýšili očakávania.

Ľudia si môžu vybrať medzi  tromi variantmi Semtex Street Water. „Jednotlivé verzie sme pripravovali tak, aby vyhovovali rôznym situáciám v živote aktívnych spotrebiteľov. Každá príchuť má špecifické zloženie a účinky, takže si každý môže vybrať takú, ktorú v daný moment potrebuje,“ vysvetľuje Aleš Hladil.

Tri funkčné zložky a tri príchute vo fľaši s netradičným dizajnom

Každý variant Semtex Street Water je vhodný na inú príležitosť:

·        Focus s príchuťou grapefruitu obsahuje horčík. Ten pomáha rýchlejšie odbúrať únavu a prispieva k lepšej pozornosti.

·        Immunity s mandarínkovou príchuťou obsahuje vitamíny B3 a B9, posilňujúce imunitný systém.

·        Recover s príchuťou manga je izotonická voda s aminokyselinami BCAA, ktoré podporujú regeneráciu svalov po fyzickom výkone.

Všetky varianty sú neperlivé a bez konzervantov. Na rozdiel od aktuálneho radu energetických nápojov pod touto značkou je Semtex Street Water bez kofeínu a taurínu. Vyrába sa v praktických fľašiach s objemom 750 ml so športovým uzáverom.

Semtex si ako vždy pri vývoji nového produktu dal záležať nielen na obsahu, ale aj dizajne. Nová funkčná voda má štýlovú fľašu aj etiketu, ktorú pripravilo grafické štúdio LineArt. Dizajn vyjadruje hlavné atribúty nového produktu: mladosť, nespútanosť a aktívny životný štýl.

Spolupráca s influencermi aj Projekt Ihrisko

Semtex uviedol nový produkt prostredníctvom kampane v outdoor, online a instore médiách. Dôležitou súčasťou kampane sú  a budú aj eventy. Spolu s novým produktom odštartoval Semtex aj spoluprácu s Projektom Ihrisko. Jeho zmyslom je postupne opravovať a modernizovať ihriská v centrách českých a slovenských miest a podporiť tak športovanie detí. Prvé opravené ihrisko bolo otvorené v máji v Košiciach, ďalšie sa realizovalo začiatkom júla v Bratislave a v polovici septembra pribudne ihrisko v Prahe.

Novú funkčnú vodu Semtex Street Water si zobrali „pod svoje krídla“ traja ambasádori značky Semtex – na Slovensku rapperi Konex a Samey, v Česku zase snowboardistka Kristýna Houžvičková.