Značky

Kláštorná Kalcia dodá vápnik ultrabežcom na Štefánik Trail

14.09. 2021

Už tento víkend štartuje 8. ročník ultrabehu Štefánik Trail, ktorý preverí fyzickú a psychickú zdatnosť aj tých najodvážnejších. Na 145 km dlhej trase Štefánikovej magistrály po hrebeni Malých Karpát budú bežci potrebovať doplniť nielen energiu, ale aj tekutiny a minerály, ktoré potením a prácou svalov telo stratí. Za hodinu tréningu totiž ľudské telo spotrebuje 3 – 4 l tekutín a 400 mg vápnika, čo sa pri ultrabehu trvajúcom 16 – 32 hodín, najrýchlejší ultrabežec v roku 2019 trasu zvládol za 15 hod. 47 min., len znásobuje. Aj preto bude v tomto roku ultrabežcom na najdlhšej trati, aj na tých kratších 40- a 80-kilometrových, dopĺňať tekutiny Kláštorná Kalcia, minerálna voda prirodzene bohatá na vápnik.

Kláštorná Kalcia dodá vápnik ultrabežcom na Štefánik Trail

„Kláštorná Kalcia od začiatku stavia komunikáciu na významnom obsahu vápnika, ktorým sa táto minerálna voda vyznačuje. A keďže vápnik je dôležitý nielen pre stavbu kostí a zubov, ale aj pre správne fungovanie svalov, bolo pre nás partnerstvo so Štefánik Trail prirodzeným doplnením aktivít značky. Tešíme sa, že po minuloročnej covidovej prestávke sa môžu ultrabežci postaviť na štart a držíme palce všetkým, čo sa rozhodli zdolať trasu z Brezovej pod Bradlom do Bratislavy cez Malé Karpaty,“ hovorí Ivana Minarič, senior brand manager pre značku Kláštorná Kalcia, Kofola ČeskoSlovensko.

Vďaka pitnému režimu od minerálnej vody Kláštorná Kalcia sa budú môcť pretekári osviežiť a doplniť si minerály na štarte, občerstvovacích staniciach a samozrejme v cieli.

Štefánik Trail 140 štartuje v piatok 17. septembra 2021 o 19:00 z Mohyly Milana R. Štefánika na Bradle, Štefánik Trail 40 v sobotu 18. septembra 2021 o 7:15 a Štefánik Trail 80 o 7:30 zo Sološnice. Štafety vyrazia na 145 km trasu tiež v piatok 17. 9. 2021 z Bradla o 21:00 pre 2-členné tímy a o 23:00
pre 7-členné tímy. Priaznivcov behu, ktorí nebudú mať možnosť sledovať priebeh pretekov popri trati, pozývajú organizátori na sledovanie živého prenosu, konkrétne aktuálnej pozície jednotlivých bežcov, na stránke https://live.stefaniktrail.sk/. Prenos sa začína v piatok o 19. hodine spolu so štartom behu na 145 kilometrov.

Kláštorná Kalcia je dostupná v sýtenej a jemne sýtenej verzii, v 1,5- a 0,5-litrovom balení. Všetky fľaše Kláštornej Kalcia sú vyrobené zo 100 % rPET, teda iba z recyklovaného PET materiálu.  www.klastorna.sk.