Značky

Keď príde do Rajeckej doliny zima, všetko je inak

01.02. 2019

Kofola ČeskoSlovensko v spolupráci s agentúrou KASPEN / JUNG VON MATT pripravila nový televízny spot na podporu pramenitej vody Rajec. Kreatívne spracovanie nadväzuje na dlhodobý koncep „tichých" spotov, avšak prináša úplne nový príbeh v nezvyčajných prírodných kulisách. Liška, hlavná hrdinka spotu, odhaľuje divákom čaro a nedotknutosť Rajeckej doliny, zahalené do rozprávkovej bielej zimnej periny.

Keď príde do Rajeckej doliny zima, všetko je inak

Televízne spoty značky Rajec zobrazujú už dlhodobo tie najkrajšie momenty z nedotknutého prostredia našich lesov a života ich obyvateľov. Diváci doteraz mali možnosť nahliadnuť len „zelených momentov" prírody. Tá však nie je nemenná. Práve naopak, je dynamická, pulzujúca a neustále iná. Takto je to aj v Rajeckej doline. Počasie sa počas štyroch ročných období pohráva so stromami, potokmi, aj zvieratkami.

„Jedna vec však týmto zmenám prírody dlhodobo odoláva, a tou je naša pramenitá voda, ukrytá hlboko v podzemí, v prírodne chránenom bohatom zdroji. Táto voda je stále rovnako čistá a chutí v akomkoľvek období," vysvetľuje Katarína Pereszlényiová, senior Brand Manager značky Rajec. „Pracovali sme práve s týmto insightom, a to nás doviedlo až k myšlienke ukázať Rajeckú dolinu inak - v zasneženej zime. A hoci sa najprv táto myšlienka zdala odvážna, čoskoro sme si uvedomili, že zimu robí práve kúzelná voda. Snehová pokrývka, kúsky ľadu na zamrznutých konároch či para, ktorú vydychujú zvieratká ... Voda sa vtedy nachádza všade okolo nás, len v iných skupenstvách. Dokonca je veľmi fotogenická a ponúka naozaj podmanivé obrázky."

Výsledkom spotu je skutočne intímny pohľad do pulzujúceho života panensky nedotknutej zasneženej zeme, ktorý vás na chvíľu prinúti spomaliť a vychutnať si pokoj, rovnováhu a ticho, aké v nás dokáže vyvolať len príroda.

Spot vznikol pod vedením dvornej režisérky značky Rajec Jasminy Blaževič, zastrešený produkciou BISTRO FILMS. Komunikácia je podporená aj POS materiálmi v miestach predaja. Kampaň pobeží na Slovensku aj v Česku od februára do konca marca.

VIZITKA KAMPANE:
Klient:                                         Kofola ČeskoSlovensko.
Režie:                                          Jasmina Blaževič
Agentura:                                  Kaspen/Jung von Matt
Produkce:                                  Bistro Films 
Managing Partner:                   Slavo Marušinec
Senior Account Manager:      Karolína Jansová 
Creative Director:                    Lester Tullet
Art Director:                              Jana Bauerová
Copywriter:                               Ondřej Potůček
Senior Brand Manager:          Katarína Pereszlényiová
Marketing Manager:               Pavol Chalupka

Odkaz na spot: https://www.youtube.com/watch?v=xo7S1YhwAhw