Za každým krígľom Kofoly alebo fľašou, ktorá zíde z linky, stojí energia a úsilie mnohých našich tímov. Bez koho by teda Kofola nebola Kofolou?

Náčelník a jeho družina
Management

Náčelník a jeho družina

Náčelník Jannis Samaras je nielen hlavou firmy, ale aj motorom mnohých nápadov, ktoré by bez jeho impulzu zostali len na papieri. Práve on dáva najväčší priestor inováciám a originálnym prístupom. Ale nielen na ňom firma stojí... Ako potvrdili interné prieskumy medzi zamestnancami, v Kofole máme inšpiratívne vedenie, ktorému veríme a lídrov, ktorých si vážime. A práve slovo rodina sa našim zamestnancom s Kofolou spája najčastejšie.

Kreatívci a komunikátori
Marketing a PR

Kreatívci a komunikátori

Práve tu sa rodia originálne príbehy našich nápojov a nápady, ktoré naše značky odlišujú od iných. Naše srdcia bijú pre tradičné a lokálne značky, ktoré budujeme tak, aby boli na čoraz zložitejšom trhu aj v budúcnosti jedinečné. Okrem kreativity je v našich brand tímoch tiež nevyhnutný analytický a obchodný prístup, bez ktorého by sme ďaleko nedošli.

Miešači a ochutnávači
Vývoj a kvalita

Miešači a ochutnávači

Keď už je nápad na svete, oddelenie vývoja je tu na to, aby okrídlené predstavy zhmotnilo. A že prísť s novinkou je naozaj veda, to potvrdzuje aj fakt, že na jednu inováciu hocikedy v laboratóriu miešame aj stovky vzoriek príchutí! Za rok sa v našom laboratóriu namieša cez 3 000 vzoriek, v ktorých je až 10 000 ingrediencií (od ovocia, korenia cez arómy až po extrakty). Naši vývojári sú vysoko fundovaní špecialisti, ktorí sú zodpovední aj za mnoho administratívnych a legislatívnych krokov. Po boku im stoja ľudia, ktorí majú na starosti kvalitu a ktorí deň čo deň dohliadajú na to, aby každý produkt, ktorý zíde z linky, bol v perfektnej kvalite.

Vyjednávači a nákupcovia
Nákup

Vyjednávači a nákupcovia

Na kvalite surovín nám záleží. Nájdenie tých najlepších zdrojov pre naše nápoje a zabezpečenie všetkých potrieb pre prevádzku firmy za tých najlepších podmienok, je úlohou oddelenia nákupu. Monitorovanie trhu a schopnosť vyjednávať hrá v príbehu tohto oddelenia prím.

Linkári a technici
Výroba

Linkári a technici

Viete, čo je WCM? V našom vreckovom slovníku, ktorý tvorili sami Kofoláci, stojí: Viem, Čo Musím. Ide o nástroj, ktorý nám pomáha neustále zdokonaľovať procesy a optimalizovať výrobu. Áno, naša výroba stojí na systéme World Class Manufacturing, vďaka ktorému si udržujeme vysoký štandard a môžeme zaručiť kvalitu našich nápojov. V našich výrobných podnikoch to žije vo dne v noci, štandardom sú tri smeny. A to, že sa nám darí, potvrdzuje aj fakt, že z regionálneho výrobcu z Moravskosliezskeho kraja sme sa rozrástli na firmu pôsobiacu na piatich európskych trhoch.

Reprezentanti
Obchod

Reprezentanti

Ísť s kožou na trh, to nie je len tak. Ale keď vám srdce bije pre naše značky, je to hneď jednoduchšie. Obchodné tímy ponúkajú zákazníkom naše produkty - od tradičnej Kofoly a Viney cez pramenitú vodu Rajec, sirupy Jupí a detské nápoje Jupík až po čaje LEROS a DILMAH a prémiovú kávu Café Reserva. Ich veľkou oporou je Trade marketing - oddelenie, ktoré našich obchodných zástupcov pravidelne vyzbrojuje do trhu POS a POP materiálmi. Plachty, visačky, stojany alebo rôzne kreatívne predmety vám potom spríjemňujú nákupy.

Správcovia kasy
Financie a Controlling

Správcovia kasy

Udržať na uzde všetky finančné toky firmy, zodpovedne plánovať jej rast a spolurozhodovať o možnostiach investícií - či už je to do nových nápojov alebo projektov firmy, aj to je agendou Kofolákov z Controllingu. Keď miluješ tabuľky, grafy, reč čísel a máš zmysel pre detail, nie je čo riešiť! 

Skladníci, plánovači a distribútori
Logistika

Skladníci, plánovači a distribútori

Majstrami v plánovaní musia byť naši Kofoláci zo Supply Chain. Okrem toho, že starostlivo strážia zásoby každého produktu, zabezpečujú aj to, aby kolegovia v sklade mali vždy dodávky správne pripravené, a vodiči tak mohli naše nápoje doviezť včas zákazníkom. Vďaka našej dopravnej spoločnosti Santa Trans sa pýšime tým, že väčšinu logistických ciest pokrývame vlastnou flotilou CNG automobilov, ktoré šetria životné prostredie.

Ajťáci
IT

Ajťáci

Skúsili ste to vypnúť a znovu zapnúť? Ak si myslíte, že opakovanie tejto vety je pre ľudí z tímu IT hlavná náplň práce, tak ste vedľa ako tá jedľa. V Kofole by sa bez technológií dnes nič neobišlo. Vzhľadom na rozmiestnenie našich tímov naprieč ČeskoSlovenskom a pôsobeniu v adriatickom regióne zaisťuje naša príma IT partička softverovú aj hardverovú podporu celej skupiny Kofola. Okrem každodenných servisných otázok chlapci zaisťujú adekvátne vybavenie kancelárií a výroby, starajú sa o robotickú procesnú automatizáciu a aj o bezproblémový chod všetkých našich systémov – od SAP-u až po videokonferencie.

Ľudské vzťahy
HR

Ľudské vzťahy

Poskytovať každodennú podporu, byť vŕbou, ale aj odborným poradcom. Starať sa o dobrú skúsenosť zamestnancov s Kofolou, o ich rozvoj a naplnenie. To všetko je poslaním našich personalistov, ktorí sa deň čo deň stretávajú s veľkou výzvou v rozmanitosti cieľových skupín, ktorých potreby musia obsiahnuť. HR je totiž u nás synonymom ľudských vzťahov. Vzťahov medzi zamestnancami, ich vzťahu k práci, k nadriadenému, k firme, k vlastnej kariére, ale aj k sebe samým a vlastným rodinám.