Biznis

Skupina Kofola kupuje 100 % podiel v Karlovarskej Korunní a Ondrášovke

11.12. 2019

Skupina Kofola dnes podpísala rámcovú zmluvu o kúpe 100 % podielu v spoločnostiach Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakcia podlieha schváleniu českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončenie transakcie je očakávané v prvej polovici budúceho roka. Obe strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

Skupina Kofola kupuje 100 % podiel  v Karlovarskej Korunní a Ondrášovke

V  roku 2019 už došlo k veľmi významnému spojeniu medzi konkurentmi na trhu s nealkoholickými nápojmi a toto je logický krok, ktorý zúčastneným subjektom tejto transakcie pomôže v súčasnej situácii udržať si konkurencieschopnosť a možnosť ďalšieho rozvoja.

Karlovarskú Korunní aj Ondrášovku ovláda spoločnosť Ondrášovka Holding, a.s. Obe firmy, ktoré sú predmetom transakcie, v roku 2018 spolu vygenerovali ročné tržby vo výške 850 mil Kč. Skupina Kofola si touto transakciou chce rozšíriť portfólio o tradičné české značky minerálnych vôd a posilniť svoju pozíciu v kategórii balených vôd na českom trhu.

Do schválenia Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a ukončenia transakcie všetky vyššie menované spoločnosti fungujú aj naďalej ako samostatné jednotky bez spoločnej väzby.

O spoločnosti Karlovarská Korunní

Spoločnosť Karlovarská Korunní s.r.o. sa v súčasnosti radí medzi najvýznamnejších výrobcov minerálnych vôd v Českej republike. Od roku 1878 až dodnes si  zachováva svoju vysokú kvalitu a patrí medzi najkvalitnejšie minerálne vody v Českej republike. Portfólio Karlovarskej Korunní zahŕňa najmä prírodné minerálne vody, ochutené minerálne vody a od roku 2014 tiež ovocné sirupy. Korunní je okrem iného ozdobou kultúrnych a spoločenských akcií. Dlhodobo je oficiálnym nápojom Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch, ktorý sa radí medzi najprestížnejšie kultúrne udalosti v Českej republike. Ako jediná minerálna voda je držiteľom certifikátu Voda vhodná k vínu, ktorý udeľuje Vinařský institut s Asociací someliérů Českej republiky. Podieľa sa tak svojimi aktivitami na propagácii pozdvihnutia kultúry pitia vína na európsku úroveň, kde je bežné dopĺňať konzumáciu vína vodou.

O spoločnosti Ondrášovka

Akciová spoločnosť ONDRÁŠOVKA je výrobcom minerálnej vody Ondrášovka a liečivej minerálnej vody Šaratica s výrobným závodom v Ondrášove v Českej republike, kde má stáčanie prameňa tradíciu zhruba od roku 1260. Okolo Ondrášova sa v priebehu stáročí vytvorila kúpeľná a distribučná sieť, na ktorú od roku 2002 nadviazala ONDRÁŠOVKA, a.s., držiteľ certifikácií ČSN EN ISO 9001 a FSSC. Ondrášovka je tradičnou českou značkou a nájdete ju v distribúcii všetkých veľkých obchodných reťazcov v Českej republike, exportuje sa na Slovensko a značka Šaratica aj do Číny. Ondrášovka je dlhodobým partnerom Fotbalové Asociace ČR a generálnym partnerom Ondrášovka Cupu, oficiálneho poháru mládeže vo futbale. Spoločnosť podporuje rad športových a kultúrnych aktivít a od roku 2018 je hrdým partnerom České obce sokolské.