Značky

Prasiatko od Kofoly pribehlo na televízne obrazovku aj tento rok. Vianočná reklama predstaví limitovanú edíciu nápoja

22.11. 2022

K Vianociam už neodmysliteľne patrí ikonické zlaté prasiatko od Kofoly a veta „Ja nemusím, ja už ho vidím“. Na televíznych obrazovkách nebude chýbať ani tento rok a spolu s ním sa na trhu objaví aj limitovaná edícia Kofoly, tentokrát poriadne vianočne vypečená, s príchuťou Linecké pečivo.

Prasiatko od Kofoly pribehlo na televízne obrazovku aj tento rok. Vianočná reklama predstaví limitovanú edíciu nápoja

„A oci, bude mať také veľké zahnuté zuby dohora?“ Príbeh s dievčatkom a zlatým prasiatkom sa už stal doslova symbolom prichádzajúcich Vianoc a Kofola pravidelne tradičnú reklamu dopĺňa aj o nanovo pripravené závery, v ktorých predstavuje aktuálnu vianočnú limitovanú edíciu. Tie fungujú ako spestrenie tradičnej ponuky a ani tento rok to nie je inak. Prasiatko v originálnom papierovom svete predstaví novú limitku dvojlitrovej Kofoly.

Okolo pečenia sa tento rok točí celá vianočná kampaň Kofoly. „Vychádzame v ústrety chutiam našich fanúšikov a reagujeme na aktuálne trendy na trhu, kedy sa jednoduché príchute, ako je škorica, kokos alebo med, menia za komplexné príchute hotových jedál alebo sladkostí, ako je škoricová rolka či medovník. Rozhodli sme sa preto pre originálnu limitovanú edíciu s príchuťou vianočného pečiva. Z chuťových testov nám najlepšie vyšiel variant lineckého, preto si spotrebitelia na Slovensku aj v Česku môžu už teraz vychutnať Kofolu práve s touto príchuťou,“ vysvetľuje Ľubica Mieresová, marketingová manažérka značky Kofola.

Kampaň svojou hlavnou myšlienkou odkazuje na tradičné, autentické a československé Vianoce. „Našim zákazníkom sme chceli priniesť kampaň, ktorá bude odrážať tradíciu a esenciu Vianoc. Pečenie je na Slovensku a v Česku silne spojené s adventným časom, a práve preto sme sa rozhodli príchuť vianočných koláčikov prepojiť aj so značkou Kofola,“ dopĺňa Ľubica Mieresová. 

Za tohtoročnou kampaňou „Už sa pečú Vianoce“ stojí agentúra Kaspen. Tradičná vianočná reklama, na ktorú sú diváci zvyknutí, vďaka nej dostala nový koniec. Prasiatko po novom pobieha v originálnom papierovom svete. Ten bol na účely spotu vytvorený z reálneho papiera na pečenie, presne v duchu limitovanej príchute nápoja a hlavnej myšlienky kampane, a spoločne s nafotenými etiketami bol rozanimovaný do krátkeho príbehu. Rozprávkový svet vznikol v spolupráci s českým dizajnérom a ilustrátorom Jiřím Jarošom. Televízna kampaň odštartovala 21. novembra 2022 na obrazovkách TV Markíza a pobeží až do Vianoc. Dopĺňa ju on-line komunikácia na sociálnych sieťach, ktorá bude rozvíjať motív lásky k pečeniu. 

Kofola Original a jej dvojlitrová limitovaná edícia Linecké pečivo, obe s vianočnou etiketou, sú na pultoch obchodov dostupné už teraz.

TV spot Už sa pečú Vianoce si môžete pozrieť aj na youtube kanáli Kofoly.