Značky

Legendárny vianočný spot od Kofoly tento rok prekvapí

21.11. 2019

„Já nemusím, já už ho vidím!“ Hláška, kterou zná snad každý… Vánoční reklama na Kofolu se vysílá od roku 2003. Letos poprvé ale nabývá příběh divokého prasátka nového rozměru. Zlaté prasátko letos uvidí každý ve hvězdách!

Legendárny vianočný spot od Kofoly tento rok prekvapí

21292_kfl_vizualice_lahev_2l_orginal-original21292_kfl_vizualice_lahev_2l_koreni_cz-original21292_kfl_vizualice_lahev_2l_jablko_cz-1-original„Naša reklama sa stala tak trochu ikonou Vianoc. Nadväzuje na symboliku čarovného Zlatého prasiatka, ktoré chce na Štedrý večer uvidieť každý. V tohtoročnej kampani sme tento motív posunuli ešte ďalej,“ vysvetľuje Lucia Tarbajovská, marketingová manažérka Kofoly. „Na nočnej oblohe sa vďaka kúzlu prasiatka rozsvieti úplne nové súhvezdie, súhvezdie Prasiatka. Vďaka nemu bude môcť Zlaté prasiatko zazrieť skutočne každý, a to nielen počas Vianoc. Stačí nájsť Veľký voz a správne pospájať hviezdy v súhvezdí Veľkej medvedice,“ dodáva.

Nové vyústenie dobre známeho príbehu v objavení súhvezdia Zlatého prasiatka na oblohe nahrádza každoročne nasadzované závery spotu, v ktorých sa predstavovali vianočné limitované edície Kofoly. Tie vznikli aj pre túto zimu – sú nimi Kofola Vianočné korenie a Kofola s príchuťou jablka so škoricou. Spot ich ale neakcentuje. „Rozhodli sme sa venovať adventný čas kúzelnému príbehu, ktorého hlavnou zvieracou hrdinkou je prasiatko Zlatuška. Stvárnila ju šesťročná samička Bublina, ktorá si v spote zahrala aj so svojím trénerom Radimom,“ popisuje obsadenie Martin Macoun, senior brand manažér Kofoly.

Natáčanie spotu sa realizovalo v októbri pri Českom Šternberku. Pre dokreslenie zimnej atmosféry bolo potrebné zaistiť umelý sneh. To ale zďaleka nebola hlavná výzva. „Pri postprodukcii tohtoročnej dohrávky sme postupovali tak, aby jej výsledná podoba čo najviac zodpovedala dobe, kedy vznikol pôvodný spot, teda roku 2003,“ vysvetľuje kreatívny riaditeľ David Suda z WMC Grey, ktorá pokračovanie príbehu tvorila.

Spot vznikol v réžii Roberta Hloza, ktorý už má na konte jednu z letných reklám Kofoly (Kliešť, 2017). Spolu s WMC Grey sa na spote podieľala produkčná spoločnosť Dawson.

„Naše Zlaté prasiatko patrí už neodmysliteľne k Adventu. Je rodinným striebrom kofoláckych kampaní a teda nie je dôvod ho meniť. Dať ale starému príbehu nový impulz sme vnímali ako veľkú výzvu a tešíme sa na reakcie spotrebiteľov,“ uzatvára Lucia Tarbajovská.

Vianočná kampaň štartuje 23. novembra 2019 a pobeží až do Vianoc. Návod na to, ako a kde na nočnej oblohe zbadať Zlaté prasiatko, nájdete na etiketách produktov a POS materiáloch. Všetky doterajšie kampane, vrátane Vianoc 2019, nájdete na oficiálnom youtube kanáli Kofoly.