Pre uchazečov

Aké sú aktuálne príležitosti v Kofole?

Všetky voľné pozície nájdeš na wwwkofola.sk/kariera. Mrkni tam, možno hľadáme práve Teba.

Čo sa stane, keď pošlem životopis?

Na tvoj životopis a ďalšie zaslané dokumenty sa starostlivo pozrieme, a ak máme vhodnú voľnú stoličku, spojíme sa s tebou. Všetky životopisy a ďalšie podklady uložíme do našej databázy na 6 mesiacov. Ak sa tá správna príležitosť objaví v priebehu tejto doby, oslovíme ťa. Ty tiež nezabudni sledovať náš kariérny web.

Poslal/a som vám životopis a neobdržal/a som žiadnu reakciu. Je to v poriadku?

Patriť do rodiny Kofola je super, a preto nám každý deň chodí veľa žiadostí o prácu. Ak ťa nekontaktujeme do 3 týždňov, znamená to, že na konkrétne voľnú stoličku zasadne iný uchádzač. Ty to ale nevzdávaj, sleduj web a po pol roka, keď ti môžeme aktívne ponúknuť ďalšie pozície, neváhaj svoju žiadosť o prácu u nás obnoviť. Ďakujeme za pochopenie!

Ako prebieha výber?

To sa môže líšiť podľa toho, o akú prácu máš záujem. Najskôr sa s tebou telefonicky spojí člen tímu HR. Po tomto krátkom zoznámení ťa môžeme pozvať k osobnému pohovoru, ktorého sa zúčastní personalista a niekedy aj manažér oddelenia. Do ďalšieho kola niekedy dostaneš zadanie na spracovanie doma, ktoré potom predstavíš buď skupine ďalších uchádzačov, alebo len budúcemu manažérovi. Výber nového Kofoláka prebieha väčšinou v dvoch, niekedy v troch kolách.

Keď uspejem vo výbere, aké sú ďalšie kroky?

Dostaneš ústnu aj písomnú ponuku na pracovnú pozíciu, v ktorej budú všetky zásadné informácie o kľúčových činnostiach a úlohách, návrh mzdy a ďalších podmienok. Máš priestor si ponuku objasniť, upresniť, prípadne navrhnúť zmenu.

Prijal/a som pracovnú ponuku, čo sa bude diať pred nástupom do Kofoly?

Spolu s členom tímu HR vyplníš dotazník s nevyhnutnými údajmi pre uzatvorenie pracovnej zmluvy. Získaš informácie o tom, čo sa bude diať prvý deň v Kofole a bezprostredne potom. Podľa potreby budeš v kontakte so svojím budúcim nadriadeným a členom tímu HR.

Ako bude vyzerať môj prvý deň v Kofole?

Ak budeš pracovať v niektorom z našich výrobných podnikoch alebo sklade, potom nastúpiš v mieste svojho pracoviska. Člen tímu HR s tebou prejde pracovnú zmluvu a prípadne ďalšie dokumenty na podpis. Odfotíme ťa do kofoláckeho rámčeka, ktorý si každý Kofolák môže vybrať. Fotku s rámčekom potom prenesieme na tvoju identifikačnú kartu, v ktorej budeš mať aj najdôležitejšie kontakty v Kofole. Absolvuješ lekársku prehliadku (ak ešte nemáš), nevyhnutné krátke školenia a pôjdeš na obhliadku svojho pracoviska, kde sa stretneš so svojím nadriadeným a kolegami. Vezmeme ťa aj na obed, to je jasné. Na cestu ti dáme všetky potrebné informácie pre nováčikov.

V prípade, že si získal/a novú stoličku na inom pracovisku, ako je výroba či sklad, prídeš na svoj prvý deň do nášho výrobného podniku do Krnova, samotného srdca Kofoly. Priebeh prvého dňa je rozšírený o školenie vodičov referentských vozidiel, a ak máš k svojej práci pridelené služobné auto, zverí ti ho do rúk náš fleeťák.

Ak nastupuješ do obchodného tímu, stráviš v Krnove celý týždeň. Bude sa ti venovať zaškoľovací tím a vybavia ťa potrebnými základnými informáciami a znalosťami pre vstup do tvojho regiónu a tímu. Svoje obchoďácké auto si prevezmeš na konci týždňa, a hurá do terénu.

Aké zamestnanecké výhody ponúka Kofola?

To sa v priebehu času a podľa miesta práce mení. Stálicami zostávajú stravné lístky alebo strava na pracovisku, ak si v teréne, prináleží ti denný paušál. V Česku máme týždennú doplnkovú dovolenku, cafeteriu pre individuálnu voľbu benefitov, na Slovensku ponúkame príspevok na tuzemskú dovolenku a poukazy do kúpeľov. Občas ideme na výlet, aj s rodinnými príslušníkmi. Všetci zamestnanci majú zaistený bohatý pitný režim z nášho portfólia. Takisto ich odmeňujeme pri príležitosti pracovných a osobných výročí, pri významných životných udalostiach či pri odchode do penzie. Máš príležitosť zapojiť sa najmä do športových podujatí spojených s produktovými kampaňami, partnerských festivalov, ale napríklad aj do zberu bylín a priebežne tak súťažiť o kofolácké ceny. V UGO získaš zľavu 20 %, pochutnáš si. Pobavíš sa s kolegami na novoročnom večierku, svoje deti si môžeš priviesť na rodinný deň v júni a mikulášsku nádielku v decembri. Na Vianoce dostaneš milé darčeky. Pre celú rodinu môžeš získať výhodné mobilné tarify od nášho operátora. Obchodné oddelenie a marketing sa vždy v januári zíde na internej konferencii s bohatým pracovným aj tematickým programom.

Ako bude prebiehať moja adaptácia?

So svojím manažérom si odsúhlasíte plán adaptácie, ku ktorému pristupuj aktívne. Môžeš navrhovať úpravy a doplnenia, pýtať sa. Po troch mesiacoch si spolu priebeh adaptácie vyhodnotíte a nastavíte ďalšie úlohy a rozvoj.

Aké mám príležitostí k osobnému rozvoju?

Všetci Kofoláci si môžu zlepšovať jazykové znalosti angličtiny alebo iného potrebného jazyka priamo na pracovisku, v skupinových a individuálnych kurzoch. Okrem zákonných školení sa môžeš po dohode so svojím manažérom zapojiť do firemných rozvojových programov alebo individuálnych aktivít. Ďalšími príležitosťami sú odborné prednášky a konferencie, využiť môžeš aj našu stále rastúcu knižnicu. Je na tebe, akú cestu pre svoj rozvoj zvolíš, HR tím ti pomôže. Zapojiť sa môžeš do skupinových projektov a treba si aj skúsiť pracovnú misiu v niektorej z ďalších spoločností skupiny. Atmosféra v Kofole je rodinná a tímová, veľa dôležitých vecí sa naučíš od svojich kolegov a manažérov.

Ako sa môžem podieľať na rozvoji firmy a jej biznisu?

Výbornou príležitosťou sú skupinové projekty. Minimálne dvakrát do roka máš možnosť podať akýkoľvek návrh na zmenu alebo inováciu v rámci Inovačných dní. Tam budeš svoj návrh alebo nápad obhajovať pred vrcholovým manažmentom skupiny, a ak to dokážeš, nápad zrealizuješ buď ty, alebo odborný tím.

Ak pracuješ vo výrobnej alebo skladovej časti firmy, môžeš podávať návrhy na zlepšenie priebežne celý rok alebo sa zapojiť do technického riešenia prevádzkového problému. Odmena ťa neminie.

Ako budem spolupracovať s kolegami z ostatných oddelení?

Skupina Kofola je umiestnená nielen po Česko-Slovensku, ale aj po Európe. Aby sme si boli blízko, máme na všetkých pracoviskách priestory a moderné vybavenie pre videokonferencie. Ich prostredníctvom sa občas aj vzdelávame alebo organizujeme spoločné workshopy. Šetríme tak veľa času i životné prostredie, ale keď treba, jednoducho sadneme do auta alebo na vlak a cestujeme medzi jednotlivými mestami osobne.

Ak neuspejem, môžem sa u vás znova uchádzať o prácu?

To je tá najlepšia cesta k nám do Kofoly. Sleduj web, po pol roku obnov svoju žiadosť a nezabudni udržovať kontakt.

Pre študentov

Ako môžem začať svoju kariéru v Kofole?

Pokiaľ máš záujem nadviazať s nami spoluprácu, vyplň nám tento formulár a popíš nám, o akú spoluprácu máš záujem. Nezabudni priložiť svoj životopis!

Mohu v Kofole absolvovat povinnou praxi?

Každý rok máme v Kofole niekoľko študentov, ktorým umožňujeme absolvovať si svoju bezplatnú prax v niektorej z našich lokalít. Vyplň nám tento formulár, popíš nám, ako by prax mala prebiehať, v akom období a pošli nám tiež dohodu o praxi, ktorú obvykle medzi zamestnávateľmi a študentmi tvoja škola uzatvára. Zistíme, aké sú možnosti na našej strane a ozveme sa ti.

Spolupracujete so študentmi na diplomkách a bakalárkách?

Každý rok máme v Kofole niekoľko študentov, ktorí si môžu svoju diplomovku alebo bakalarka napísať v spolupráci s nami. Vyplň nám tento formulár, popíš nám, o akú tému máš záujem a v akom období. Zistíme, aké sú možnosti na našej strane a ozveme sa ti.

Mohol/Mohla by som mať v Kofole brigádu alebo pracovať na skrátený úväzok?

Všetky aktuálne príležitosti pre študentov nájdeš v sekcii Voľné stoličky.